Interpelacja ws. połączenia TLK Karpaty 35172 oraz 53172

Wzburzenie mieszkańców północnej Małopolski, a przede wszystkim Powiatu Miechowskiego i okolic, wywołała decyzja Polskich Kolei Państwowych o wprowadzeniu począwszy od czerwca br. ograniczeń względem połączeń pociągowych TLK Karpaty 35172 oraz 53172.

Korekta składu jazdy sprawiła, że wskazany pociąg nie zatrzymuje się już na stacji Miechów, pomimo tego, że wciąż kursuje tą samą trasą. Przywołane połączenia zapewniały tysiącom mieszkańców północnej Małopolski bezpośredni transport na południe kraju do samego Zakopanego oraz na północ kraju do samego Trójmiasta. Decyzja PKP irytuje tym bardziej, że została podjęta tuż przed sezonem wakacyjnym, kiedy opisane połączenie jest najbardziej potrzebne i użytkowane. Z kolei w świetle przeprowadzonego kapitalnego remontu miejscowego Dworca Kolejowego w Miechowie, który notabene 17 grudnia 2017 r. oddawał do użytku sam Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk wespół z bodaj wszystkimi politykami PiS-u z Małopolski, a także biorąc pod uwagę budowę na placu przy Dworcu Kolejowym w Miechowie parkingu w systemie Park & Ride, ów decyzja jest żenująca i skandaliczna.

Prosząc uprzejmie, aby z przedstawionym problemem zapoznano samego Pana Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wnoszę o pilną interwencję w sprawie oraz o odpowiedź na pytanie:

Czy Minister Infrastruktury na skutek niniejszej interpelacji zechce przywrócić przystanek na stacji Miechów dla pociągu TLK Karpaty 35172 oraz 53172?

Posłanka na Sejm
Rzeczypospolitej Polskiej
Lidia Gądek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *